Ma ei tea, kuidas teil, aga minul on kududes tavaliselt mitu-mitu asja korraga käsil ja viimasel ajal kahjuks kipuvad alustatud tööd rohkem pooleli jääma kui valmis saama.
Ilmselt on selleks mitu põhjust – esiteks tuleb uusi põnevaid mõtteid kiiremini pähe kui näpud realiseerida jõuavad ning tihti muutub kudumine minu jaoks ebahuvitavaks, kui ühelt maalt näen, et idee ka praktikas nii välja tuleb nagu mõeldud. Ehk paljud asjad seisavad mul riiulis ja ootavad viimistlemist, viimast varukat külge või mõnd teist pisidetaili.

 

Selle suvepluusiga läks ka nii, et ehkki algus sai varrastele loodud juba maikuus, motiveerisid seda lõpetama alles viimase nädalaga saabunud suvisemad ilmad.
Mul mõlkus tükk aega mõttes teha üks kerge suvine pluus, mis oleks hea näide sellest, et kudum ei ole ainult talvine külma ilma kraam – õige materjali, lõike ja ideega sobib see hästi ka palavatesse suveilmadesse. Pluus on kootud parempidises koes sirge avara lõikega, ainsaks pilgupüüdjaks seljaosale tehtud avatud osa.
Mäletan, kuidas me kuu-poolteist tagasi koos õega meie terrassil vihikusse joonistasime erinevaid variante, milline selle pluusi ülaosa ehk kaeluse- ja käiselahendus välja võiks näha. Lõpuks jäin ikka algse mõtte juurde ning ei hakanud seda ülemäära keeruliseks ajama – ümara kaeluse ääres on 1:1 soonik ja lühikesed käised on kootud lühendatud ridadena.
Kuna ma olen laisk, siis uute lõigete proovimisel ma väga palju eeltööd ei tee ning proovilappe ei koo (hoiatus – ärge seda kodus järele tehke! 🙂 ). Suurem osa kudumeid sünnib mingi sisemise tunnetusega sellest, kus pikk üks või teine osa võiks olla ning palju kuskilt silmuseid üles korjata. Eks ma olen sellega mõned korrad kõvasti põlenud ka, pannes omadega täiesti puusse, aga seekord võin õnneks öelda, et tulemus sai enamvähem selline nagu ma ette kujutasin.

 

Lõng on puuvilla- ja linasegune SandnesGarni Tynn Line, mida kulus ligikaudu 150 grammi. Sellest lõngast on olemas ka jämedam versioon, kuid peenikesena sobib see palavaks suveilmaks ideaalselt ning hoiab niiskuse kenasti kehast eemal.
Minult on juba küsitud, kuidas sellist kanda ilma, et pesu lahtiselt seljalt esile paistaks. Abiks on ilma traksideta silikoonrinnahoidjad, mida leiab näiteks HMist.

Juurdlen siin nüüd, kas peaks sellele juhendi ka kirjutama? Samas näpud sügelevad juba, et saaks varrastele uue linase Alfama lõnga…