Enne kui me järjekordse raamatusoovituse juurde jõuame, on meil hea meel teada anda, et Woolmint on märtsikuust ühe maailma suurima käsitööraamatute kirjastaja Interweave Pressi koostööpartner ja valikut Interweave’i parimatest paladest saab peagi meie e-poest osta (nagu ka raamatut, millest kohe juttu tuleb), lisaks saame teile eritellimusena tellida kõiki Interweave’i poolt välja antud tooteid.

Aga nüüd siis järjekordse raamatusoovituse juurde. Loomulikult oleme meieni jõudnud Interweave’i raamatud juba innuga läbi sirvinud ja leidnud neist mitmeid lemmikuid, mida teile aja jooksul lähemalt tutvustama hakkame.

Esimene, mis meile väga sümpaatsena näppu jäi, on Ann Budd’i ülevalt alla kootud kampsunite kogumik “The Knitter’s Handy Book of Top-Down Sweaters” 

 

See kõvakaaneline spiraalköites sisukas raamat on hea abiline kõigile neile, kes ei otsi mitte niivõrd konkreetset rida-realt etteantud kudumisjuhendit, vaid soovivad oma teadmisi laiendada ning õppida, kuidas meelepäraseid kampsunimustreid omal käel sobivale suurusele kohandada või luua sootuks omaenda disaini järgi tehtud ülevalt alla kootud kampsuneid.

Ann Budd seletab 264. leheküljel peensusteni lahti neli erinevat kudumisvõtet, millega tavaliselt ülevalt alla kampsuneid kootakse. Nende seas on nii õmblusteta yoke kui klassikaline raglaan, kuid ka kehasse töödeldud ja hästi istuv set-in sleeve ning nn saddle-shoulder, mille puhul alustatakse varruka kudumist juba kaeluseäärest.

Inimesele, kes soovib kudumismustreid ise kehakujule ja suurusele sobivaks kohandada, on kõige suuremaks abiliseks selle raamatu loendamatud suurustetabelid. Ära on toodud kõik peamised meeste, naiste ja laste strateegilised mõõdud ja iga kategooria  veel omakorda konkreetse kudumisstiili järgi pulkadeks võetud, kuidas vastavalt koetihedusele arvutada konkreetsesse kudumi osasse ridade arvu, vajalikku lõngakogust jne.

 

Kõigile neljale kudumisvõimalusele on raamatus pühendatud märkimisväärselt ruumi.  Lisaks graafikutele ja juhenditele on iga võimaluse kohta välja toodud ka standardmustrid, millega saab teooriast aru saamist praktikas kontrollida. Muuhulgas saab selgeks ka peamised mitmevärviliselt kudumise nipid.
Raamatu viimases osas on boonusena tutvustatud erinevaid kaeluse kudumise tehnikaid, selgitatud, kuidas kudumit kehasse töödelda, antud ülevaade mitmetest ääre kudumise võimalustest. Selgeks saab sellegi, kuidas teha nööbiliiste.

Meie soovitame Top-Down Sweaters raamatut kudujale, kellel on juba põhiteadmised olemas ja mõningane kogemus erinevate mustritega töötamisel ning kes soovib oma oskused viia uuele tasemele, et edaspidi aina perfektsemaid ja paremini istuvaid töid valmistada.
See on pigem pikalt kestev õpiku stiilis raamat, mis annab uued põhjalikud teadmised ja võiks raamaturiiulis asuda auväärsel kohal, kui üht või teist tehnikat on vaja üle kontrollida.

Üks eksemplar on saadaval meie e-poes.