Roosa beebitekk

Mulle tohutult meeldib nendel hetkedel, kui kudumine parasjagu meeltmööda pole, heegeldada. Justnimelt kõikvõimalikke beebitekkidesse ideaalselt sobivaid ruudukesi, sest see on mõnus mõttetühi projekt õhtuteks, kui parasjagu ei ole ühtegi ideed, mida teha. Lased aga näppudel teleka ees käia ning ühel hetkel on nii palju ruudukesi valmis, et saab neist parajas mõõdus beebiteki.

See fotol olev roosamanna on viimase paari nädala õhtute tulemus. Scheepjes Catona puuvillane lõng kõnetas mind Woolminti riiulil juba ammu, sest olemasoleva 69 värvitooni hulgast (nüüdseks on lisandunud neile  veel uusi) on nii palju neid, mida omavahel lahedalt kombineerida. Lisaks on Catona mõnusates 25grammistes kerades, just sobilik nende projektide jaoks, kuhu on vaja palju erinevaid toone teinekord mitte väga suures koguses.

Ja nii ta seal aasta otsa mind riiulist vaatas, kui osteti ära meie ainukene roosa heegeldatud beebitekk (siniseid on veel mitu, poiste emana olen kuidagi “poiste” toonide poole kaldunud) ning ei pidanud pikalt mõtlema, millest uus asemele teha.

Teki põhimustriks sai seekord valitud siit venekeelselt lehelt muster number kaks. Värvikombinatsioon kujunes paljuski selle järgi, mida poes parasjagu olemas oli (uus Catona ports oli parasjagu teel, aga kui ma midagi pähe võtan, siis ei kannata ju oodata). Lõheroosa riba heegeldatud motiivide ümber paistis esmapilgul üldse mitte sobivat, aga lõpptulemuses harmoneerub minu meelest kenasti teiste toonidega. Ilusate heegeldatud äärtega ma pole tavaliselt viitsinud mässata, aga ühest blogist leidsin laheda ääremustri, mis paistis sobivat ning nii see tordile kirsiks sai.

Ära ma teda veel mõõtnud pole, aga võtsin eeskujuks oma teise poja katsikukingiks saadud villase teki mõõdud, mis on vankriteki jaoks minu meelest ideaalsed – parajalt pikk, et laps kenasti sisse mässida ning mitte liiga lai, et vankrikülgedele ära ei mahuks.

IMG_8693

Nüüd kuskil kripeldab, et äkki peaks veel ühe tegema, värve on ju veel tohutult kenasid… Aga taltsutan ennast, et enne üks Scheepjes Linen Softist tehtav suvekampsun lõpetada. Linen Soft on selline linasisaldusega lõng, millega ma nüüd kampsunit kududes hakkan vaikselt sõbraks saama, ehkki ma esmalt teda rõivastes ette ei kujutanud, aga sellest kirjutan juba järgmine kord, kui pilte ka on näidata.

Aga Scheepjesist on viimase aastaga üks mu lemmik lõngabrände saanud. Ta on taskukohane ja kunagisest peamiselt akrüülitootjast on saanud nüüd arvestatav tegija, kes eelmisest kevades on oma tootevalikut põhjalikult uuendanud ning lisanud sinna lõngasid, mis on meelt mööda ka neile, kes naturaalseid materjale eelistavad. Ja Scheepjes ei koonerda kunagi värvidega, mis on erksad ja mida on palju 🙂 Näis, kas sellel kevadel neilt ka mõnd uudislõnga on oodata.

FotorCreated