Pole vist enam kellelegi üllatus, et Eesti käsitöölisi on tabanud lõngavärvimishullus. Ülejäänud maailma samuti 🙂

Meie Woolmintis oleme värvimisega aktiivsemalt tegelenud ajast, kui Jacquardi värve müüma hakkasime, kuid mõtted mõlgutanud ja esimesi katsetusi teinud oleme tegelikult ilma suurema kärata viimased paar aastat. Tõsisema hoo saimegi sisse Jacquardiga, sest leidsime värvid, mida on lihtne kasutada ja mis meie vajadusega tänases päevas kõige paremini sobivad.

Woolminti fännid on ilmselt kursis, et esimese päris oma pääsukesena valmis meie juures kohapeal värvitud Woolmint Symphony – luksuslik segu meriinovillast, kašmiirist ja nailonist; just parajas jämeduses nii kerge sviitsi kui soojade sokkide kudumiseks.
Symphony värvitoonid on nime saanud heliloojate järgi, kes meid on just nende kombinatsioonide loomisel inspireerinud. Näiteks roosa-punasekirju pidi olema tingimata Mozart ja meie oma Ernesaks sai segu mustast ja hallist, sest sellele nimele tundus nii kõige õigem.
Praeguseks on Symphony’l 12 erinevat tooni, millest viimase näidised saime valmis alles täna.

 

Aga nüüd põnevama osa juurde! Tõelised lõngagurmaanid teavad, et maailma on hetkel tabanud lõngahullus nimega speckled yarn. Eesti keeles me sellele head vastet ei teagi, ehk tähniline lõng? Tegu on käsitsi värvitud toonidega, millele on lisatud erineva intensiivsusega nn värvitäppe nii, et tulemus jääb kergelt tähniline. Sellise lõnga tegemiseks on mitmeid erinevaid tehnikaid ja viimasel ajal olemegi siin kõige rohkem pead vaevanud sellega, milline võiks olla meie interpretatsioon antud stiilist.
Olen veetnud lugematuid tunde arvuti taga inspiratsiooni otsides, mõned magamata ööd, rohkelt aega värvipottide taga ja tulemusega mitte rahule jäänud. Kuni eilseni, kui pärast kahepäevast intensiivset teoreetilist tööd jälle näpud värviseks said. Seekord oli kõik õige! Lubage esitleda, Woolminti teine käsitsi värvitud lõng Opera sündis kõigi raskuste kiuste:

Opera on klassikalise sokilõnga koostisega lõng – 75% masinesptav villane ja 25% nailon. 100g = 400 meetit.
Opera põhitoonid teeme heledate pastelsete toonidega ning kontrastiks on lisatud tumedamaid, just sellesama speckled tehnikaga peale kantud kontrastvärve. Meil on pliit täna päev otsa töötanud ja esimesed Opera vihid tulevad e-poodi eksklusiivselt müügile juba homme.

Viimasel ajal peame tihti vastama ka küsimustele, kuidas see lõnga värvimine täpselt käib. Oleme Woolminti lehele lisanud baasjuhendi Jacquardi värvide kasutamiseks, kuid kõige ausam ja lihtsam vastus on tegelikult, et lõpptulemus on alati loomingu küsimus. Igal värvijal kujunevad välja oma meelistehnikad ja käekiri ning katsetamisvõimalused on tegelikult lõputud. Sestap saame anda vaid üldiseid soovitusi, mitte kivisse raiutud reegleid.

Küll aga tunneme, et oleme oma teekonna jooksul mitmeid ämbreid läbi astunud ja natukene tarkust meil juba on, mida ka teiega jagada, et teie teekond natukene valutumalt (ja odavamalt) läheks. 20. mail toimub Woolmintis värvikoolitus, kus  vaatame väikese grupiga lähemalt, kuidas siis lõngadest need toredad värvikombinatsioonid välja võluda.
Selle ürituse kohta saad rohkem lugeda Facebookist: