IMG_3578xs

Meie Woolmintis usume tugevalt, et samamoodi nagu meil on sotsiaalsed õigused, on meil ka sotsiaalsed kohustused. Oleme võtnud oma missiooniks Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) kaudu meie väikeste vähipaitsientide toetamise, panustades eelkõige käsitöö ja isetehtud esemetega.
2013. aasta sügise algatasime esmakordselt jõuluprojekti, mille eesmärgiks oli koguda südame- ja kätesoojusega isetehtud kingitusi, mis läbi jõuluvana kingikoti vähilasteni jõuaksid. Meie üleskutsega liitus üle 40 osavnäpu ja üheskoos kogusime kuus kastitäit käsitsi valmistatud mütse, mänguloomi, mänguasju, ehteid, sokke-salle ja palju muud, mis Eesti Draamateatris toimunud jõuluüritusel lasteni jõudsid.
2014. aasta kevadel osalesime Vähihaigete Laste Vanemate Liidu korraldatud Pardirallil heategevusmüügiga, mille tulu annetasime liidule vähihaigete lastega peredele vajalike tugiteenuste osutamiseks.

Oleme  südamest tänulikud kõigile käsitöölistele, kes on meiega meie missioonis ühinenud. Võimalusi, kuidas Sinagi aidata saaksid, on mitmeid:

* Heegelda heategevuspart 

 

IMG_3595xs2014. aasta kevadel esmakordselt toimunud Pardiralli läbi sai vähihaigete laste sümboliks just pisike pardipoeg. Oleme võtnud endale kohustuse hoolitseda selle eest, et EVLVL’il oleks pidevalt olemas paras pardivaru selleks, et iga onkoloogiaosakonda sattuv laps saaks nüüd ja edaspidi valida endale meelepärase  sõbra, kes raskel hetkel toeks oleks, lohutust pakuks ning muresid kuulaks.
Raamatu “Muinasjutulised Mänguasjad” autor Triin Mihkelson töötas välja heegeldamisjuhendi partide valmistamiseks, mis on heategijatele saadaval tasuta, andes oma soovist kampaanias osaleda märku e-posti aadressil ilunikerdused@gmail.com.

Soovitame juhendisse suhtuda loominguliselt – ootame erinevas suuruses, värvi ja aksessuaaridega parte, et iga laps leiaks enda jaoks just selle õige.
Palume partide heegeldamiseks valida naturaalse lõnga, soovituslikult täispuuvillase, kuna vähilaste nahk on tundlik ja sünteetilised materjalid põhjustavad kergemini allergilisi reaktsioone.

Kõigile, kes toovad või saadaval Woolminti heegeldatud heategevuspardi, annab Woolmint 10% sooduskupongi e-poes kasutamiseks.

 

 

 

 

 

 

 

* Too mütsikappi müts

myts4

Tallinna ja Tartu laste onkoloogiaosakondades on mütsikapid, kust ravil viibivad lapsed saavad omale meelepärase peakatte valida. Ikka selleks, et keemiaravi tagajärjel kaotatud juuksed pead paljaks ei jätaks ega ebamugavust tekitaks.

Sa saad lapsi toetada, tuues või saates meile mütsikappide tarbeks mütsi.

Vähilastele sobivad mütsid võivad olla nii kootud, heegeldatud kui õmmeldud, kuid pea meeles, et haige lapse nahk on õrn ja talle sobivad vaid naturaalsest materjalist mütsid. Tee need sobilikud toas kandmiseks, ehk mitte liialt paksust materjalist. Eriti suur defitsiit on poistele sobilikest peakatetest.

Mütse kogume aastaringselt ja toimetame neid regulaarselt EVLVL’ile, kes omakorda hoolitseb selle eest, et mütsid onkoloogiaosakondadesse jõuaksid.

* Osale jõulukampaanias

2016. aasta jõulukampaania info lisandub sügisel! 

Kogume isetehtud jõulukingitusi Eesti vähihaigetele lastele, mis neile traditsiooniliselt iga-aastasel jõuluüritusel kätte anda.

* Kampaania raames ootame lastele isetehtud kingitusi. Kingi tegemisel palume meeles pidada, et vähihaigete laste esemed (mütsid, mänguasjad jne,) peaksid olema naturaalsest, pehmest ja mittetorkivast materjalist. Akrüülist ja teistest sünteetilistest materjalidest asjad haigetele lastele ei sobi.
* Kootud ja heegeldatud esemetest on väga oodatud mütsid ja villased sokid.
* Eriti teretulnud ja palavalt oodatud on kingitused, mis sobivad nii poiste kui tüdrukute pakkidesse: helkurid, maalitud tassid, pusled, märkmikud oma mõtete kirjapanekuks jne. Mullu oli väga kuum kaup meisterdatud Minionid, kelle pärast läks vaat et kismaks 🙂 Alati on kõige suurem mure poistele sobilike kingituste kokku saamisega.
* Palume kingitusi mitte pakkida.
* Ostetud, mitte isetehtud kingitused suuname onkoloogiaosakondade mängunurkadesse kasutamiseks.

Jõulukampaanial on oma Facebooki leht Heategu 2014, kust saab jooksvat infot tehtud kingituste kohta ning näeb, millest veel puudus on.

Oleme Sinu panuse eest juba ette  väga tänulikud!

 

Täname oma häid partnereid, kes on ühel või teisel viisil oma panuse andnud, et üheskoos oleks lihtsam aidata:

 

Vippa       coatsLaura Toomesoo ilusad hetked