Woolmintis keerleb kogu elu loomulikult lõngade ümber ja pärast pikka õppimisprotsessi pakume alates 2017. aastast müügiks meie endi poolt värvitud lõngasid.

Käsitsi värvitud lõngad

Woolminti lõngade iga viht on ükshaaval käsitsi värvitud ja seetõttu unikaalne – ka ühe partii siseselt võib iga vihi toon natukene varieeruda. See on käsitsi värvimise protsessi loomulik osa, justkui garantii, et lõngad ei ole tööstuslikult valminud ja on tõepoolest erilised.

Kogu protessi vältel peame kinni enda jaoks olulistest keskkonda säästvatest väärtustest:

Loomasõbralikkus

Baaslõng, mida värvimiseks kasutatame, kedratakse Itaalia villavabrikutes ning jõuab meieni läbi Inglismaal asuva partneri. Woolminti lõngades kasutatav (meriino)lambavill on saadud loomasõbralikult lamba pügamise teel ja on inglisekeelse terminina nn mulesing-free, ehk lambaid ei väärkohelda villa saamise eesmärgil ega põhjustata neile kannatusi. Oma partnerivalikul pidasime kõige olulisemaks, et ta suudaks meile garanteerida mulesing-vaba lambavillase lõnga.
Lisaks loomasõbralikkusele on pügamise teel saadud vill pikema villakiu ja seeläbi ka parema kvaliteediga, pehmem ja vastupidavam.

Keskkonnasõbralikkus

Lõnga värvimiseks kasutame mürgivabasid lõngavärve, mis on mõeldud spetsiaalselt naturaalsetele kiududele. Woolminti värvimisprotsess on üles seatud nii, et värvijäätmeid ei teki, kogu värvilahus kasutatakse ära. Värvide kinnitamiseks kasutame ainult sidrunhapet.
Värvimine on väga ressursimahukas protsess nii vee- kui energiakulult. Jälgime igapäevaselt, et kasutaksime neid ressursse säästlikult.

Taaskasutus

Taaskasutame nii palju pappkaste kui võimalik, kuid hügieenikaalutlustel on lõngade ümber olev plastikpakend alati uus.
Plastiknõud, milles hoiame värvilahuseid, on pestavad ja korduvkasutatavad.

Taaskasutusse suuname:

 • Paberjäätmed
 • Pakkekiled
 • Plastikpudelid ja -nõud

Oma põhivalikus pakub Woolmint hetkel kahte lõnga – luksuslikku kašmiirisegust Symhonyt ja klassikalise sokilõnga koostisega Operat.

Symphony

Symphony on luksuslik segu meriinovillast, kašmiirist ja nailonist. See 4ply jämeduses lõng sobib kõikvõimalikeks talvisteks aksessuaarideks kinnastest-mütsidest pehmete kampsuniteni, rääkimata lastele mõeldud kudumitest.
Symphony värvitoonid jätavad kudumile kergelt säbrulise pinna.
Koostis: 80% meriinovill, 10% kašmiir, 10% nailon
Kaal: 100g = 350m

Opera

Opera on klassikalise 75% villa, 25% nailonit koostisega sokilõng. Opera kõigil värvitoonidel on üks põhivärv ja vähemalt kaks konkrtasttooni, mis jätavad kudumi pinnale väikesed säbrud või mõne silmuse pikkused kontrastsed triibud.
Koostis: 75% vill, 25% nailon
Kaal: 100g = 400m

Kust osta?

Woolminti lõngad leiad:

 • Internetis: 
  www.woolmint.ee
 • Soomes: 
  Snurre lõngapood
  Malminrinne 1B, Helsinki
  www.snurre.fi

Kui soovid lähemat infot meie hulgimüügivõimaluste kohta, võta palun ühendust e-posti aadressil shop@woolmint.ee