973962_10151632506599098_30465040_n

Meie Woolmintis armastame asju teha teistmoodi, ja teistmoodi tähendab meie jaoks loomulikult keskmisest paremini 🙂

Woolminti nimeline käsitööblogi on internetiavarustes olnud loetav alates 2008. aastast, tänaseks on sellest saanud meie kodulehe üks osa.

Tahaks öelda, et Woolminti kasvamine isiklikust käsitööpäevikust kudumismustreid avaldavaks, disainkudumeid tootvaks ja kvaliteetlõngu müüvaks ettevõtteks on olnud klassikaline tee oma hobi tööks muutmiseks, kuid midagi klassikalist selles tegelikult pole. See on olnud järjekindel töö ja põikpäine uskumine, et olenemata Eestis üldlevinud arusaamale on end käsitööst siiski võimalik ära elatada, tehes seda kirega, eristuvalt ja veendunult, et meie hulgas on jätkuvalt piisavalt neid, kes hindavad kvantiteedi asemel kvaliteeti.
Aga kogu vaeva ja unetute ööde kõval on see ka mäng, unistamine ja õnnelik juhus olla õigel hetkel õiges kohas.
Peame just mängulisust ja julgust unistada Woolminti üheks alustalaks, juhindudest sellest, et kõik mida me teeme, peab eelkõige olema põnev ja väljakutseid pakkuv meile endile, sest ainult nii saame pakkuda parimat ka oma klientidele.

IMG_5279xs

Woolminti kudumisjuhendid on saanud suuresti inspiratsiooni meie endi kõige väärtuslikumast kudumispärandist ehk Haapsalu salli klassikalistest koekirjadest. Me usume, et Eesti kudumistraditsioonid on viinud meid samaväärselt maailmakaardile nagu Skype või Transferwise, sest iga tõsiseltvõetav kuduja – ja neid ei olegi maailmas nii vähe – teab vähemalt ühte eestikeelset sõna – Nupp. Kudumisest räägitakse aga idufirmadega võrreldes häbiväärselt vähe ja meie oleme võtnud oma missiooniks nende vanade tehnikate elushoidmise läbi tootearenduse, kohandades Eestile omaseid sallikirju teistele esemetele nagu mütsid, kindad või kampsunid.
Woolminti mustrid on saadaval meie enda e-poes ja kudujate Ravelry-nimelises inspiratsioonipangas.
Aastast 2012 oleme regulaarselt disaininud kudumeid ka ülemaailmselt armastatud lõngabrändile Koigu, millel on läbi oma väliseestlastest omanike side meie kodumaaga täiesti olemas.
2014. aastast pakume oma kudumisjuhenditele ka “Tee ise” kinkekomplekte, mis sisaldavad endas kõike kudumiseks vajalikku alates mustrist ja lõngast kuni varraste ning viimistlemiseks vajalike kaunistusteni. Komplektid on kaunilt pakitud ja kinkimiseks valmis.

Woolminti originaalkudumeid leiab meie e-poest ja aeg-ajalt ka Eesti disaini müüvatest kauplustest üle Eesti. Partiid on väikesed ja eksklusiivsed ning kaovad tavaliselt müügilt sama kiiresti kui sinna jõudsid. Kõige värskemate uudistega uute toodete kohta saab olla kursis meie Facebooki lehe vahendusel.

Woolminti lõngapood sai aga alguse meie enda vajadusest üha paremate ja kvaliteetsemate materjalide järele. 2013. aastal loodud Lõngaklubi grupi eesmärk oli jagada oma vaimustust uutest huvitavatest kvaliteetlõngabrändidest eelkõige oma parimate sõpradega, kuid sellest kasvas vähem kui aastaga välja enam kui 1200-liikmeline käsitööd ja kudumist armastav seltskond. See andis meile kindlust, et oleme õigel teel ja kohalik kasin materjalivalik ei rahulda kirglikke ja keskmisest teadlikumaid kudujaid juba ammu. Tõime esimestena Eestisse sellised ülemaailmselt hinnatud lõngabrändid nagu Atelier Zitron, Lang Yarns, Dream in Color ja Scheepjeswol ning oleme oma lühikese tegutsemisajaga kasvanud suurimaks naturaalseid töötlemata villasid vahendavaks ettevõtteks Eestis.

Sellega loomulikult meie ambitsioonid ei piirdu – mõtteid, kuidas kohalikku käsitöömaastikku arendada ja siinne oskusteave ka kodumaast kaugemale viia, on meil piisavalt. Proovime aga käia vanasõna “Tark ei torma” järgi ja astuda uusi samme siis, kui nii meie kui aeg selleks küpsed on.