Augustikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Woolminti stuudiosse juba teist korda need käsitööhuvilised, kes soovisid veeta ühe meeleoluka, kuid samas praktilise hommikupooliku iseendale lõnga värvides. Meil müügil olevate Jacquardi värvidega on lõnga värvimine imelihtne, kuid olles ise nüüd kuid erinevaid värvimistehnikaid katsetanud, olen aru saanud, et oma teekonda värvimaailmas on oluliselt lihtsam alustada, kui keegi mõned näpunäited alustuseks kaasa annab.
Põnevaid tehnikaid, kuidas oma lõng triibuliseks või tähniliseks teha on palju, kuid olen aru saanud, et ega tegijad oma salanippe väga avaldada ei taha ja nii võibki esialgu pikalt mõistatuseks jääda, kuidas need tähnid täpselt lõngale saavad, milleks on kasulik kasutada jämedat soola ning miks ühe värvija baasvarustuses võiks olla ka näiteks hambahari.

Sellel koolitusel olid meie osalejad kõik Pärnumaalt kaugemalt – kes Harjumaalt, kes Hiiumaalt, tuldi piiri tagantki. Ma olen siin eelmisest sügisest saati kukalt kratsinud, kui pärnakad kurdavad, et asume linna servas liiga kaugel, samas koolitusele tulijad on kohale jõudnud nii Tallinnast, Tartust, Rakverest kui Saaremaalt.

Värvikoolitustel on alati põnev vaadata, kuidas teoreetilist osa läbi võttes valitseb toas mõningane kaos, sest uut infot ja meeldejätmist on palju. Aga praktilise osa juurde jõudes hakkavad äkki kõigil mõtted lendama ja tekib tahtmine katsetada tehnikaid, mille peale minagi siin ehk kohe tulnud ei oleks. Lõngavärvimine on kunst ja meie koolituste mõtegi on anda pigem ideid ja suuniseid omal käel eksperimenteerimiseks, mitte niivõrd konkreetseid kivisse raiutud õpetusi, kuidas ühte või teist asja teha.

Mulle tohutult meeldib, et mõlemale koolitusele on meile sattunud hästi tore punt, kes omavahel klappinud ja värvipottide ümber on tekkinud mõnus sünergia. Seetõttu oleme värvitud saanud oluliselt rohkem lõnga, kui esialgu plaanitud ning viimasel korral lahkus üks osaleja terve kampsunitäie endavärvitud materjaliga:

 

Ehkki meil seda otseselt kavas polnud, tuli Kai siia oma konkreetse ideega, teha tähniline lõng, mille toon igas vihis muutub järjest intensiivsemaks, et kampsunit kududes tekiks toon-toonis efekt. Sain temast innustust ja uue nädala alguses tegin omalegi sama põhimõttega kampsunilõngad. Oleks ma ainult suutnud ette mõelda, et 4ply lõnga kudumine võtab nii tohutult kaua, oleks valinud mõne jämedama materjali :)Enda lõnga tegin helehallile põhjale mustade tähnidega, lisades kontrastiks natukene türkiissinist ja fuksiaroosat.

 

Kogu ports, mis meil siin viimasel korral värvitud sai, oli päris aukartustäratav 🙂

 

Järgmine lõngavärvikoolitus Woolmintis on plaanis tõenäoliselt oktoobrikuu alguses. Kui soovid osaleda, anna endast aegsalt märku e-posti aadressil shop@woolmint.ee, sest koolitusele võtame korraga vaid maksimaalselt 6 inimest.