Kui Scheepjesi linasegune lõng Linen Soft esimest korda poodi saabus, võttis ta üsna nõutuks. Õigupoolest pole ma eriline linasesõber kunagi olnud, aga et poes kipuvad seda eelkõige meie põhjanaabrid küsima, tundus ühel hetkel hea mõttena teda siinsesse valikusse ka tellida.

Tänaseks pärast lugematute lambivarjude ja ühe kampsuni kudumist olen meelt muutunud ja täiesti veendunud, et sellel lõngal on oma võlu. Jah, linane ei ole kindlasti sellise pehmusega nagu on harjunud meriinovilla ja alpakavillase lõnga austajad. Aga Linen Softi koepind jääb kaunilt ühtlane, teda on lihtne kududa ja pärast pesemist on tulemuseks mõnus kudum, mis on pehme, kerge ja ideaalne näiteks meie jahedatesse suveõhtutesse.

Scheepjes Linen Soft

Kampsuni mõte keerles peas pikalt, aga ükski muster ei tundunud “see õige”. Lambivarjudega õppisin, et Linen Soft jääb kõige ilusam lihtsakoelisena, seetõttu said kõik keerukad mustrid (näiteks Haapsalu salli stiilis nupud ei jää sellest lõngast kõige ilusamad) kõrvale heidetud ja tundus õigem mängida eelkõige lõike ja värvidega.

Valmis kampsun on täpselt selline mida ma kannaksin isegi ja kuigi mulle meeldib väga kududa, ei ole ma ise väga suur kampsunite sõber. Teiste seljas paistavad kuidagi kenamad 🙂
Selle konkreetse eksemplariga sai ka nii, et seljas näeb ta väga kena välja, kuid riidepuul nagu “kott” – sirge lõige toob oma võlud välja siis, kui ta saab võtta kuju kandja keha järgi.

Põhivärviks on toon 629 (helesinine), kontrasti annab 613 (beez). Kogu lõngakulu kokku ca 400 grammi.

 

linen soft