Laupäeval, 10. juunil avame oma väikese värvistuudio uksed pisikesele seltskonnale ja jagame läbi teoreetilise ning praktilise osa näpunäiteid, kuidas luuba oma lõngasid oma moodi – täpselt sellises värvikombinatsioonis nagu Sina soovid 🙂
Ehkki Woolmintis müüdavate Jacquardi värvidega mängimine on väga lihtne ja käsitsi värvimise võlu peitub selles, et igal tegijal kujuneb välja oma käekiri, on mitmeid põnevaid nippe, mis värviprotsessi lihtsamaks muudavad ning garanteerivad tulemuse õnnestumise. Ehk Woolminti koolitusel saate ühe pärastlõunaga teada kõik selle, mida meie oleme kuudepikkustel katsetustel õppinud.

Koolitus algab teoreetilise osaga, kus räägime lõnga värvimiseks vajalikest töövahenditest, sellest, milliste kiudude värvimiseks Jacquardi tooted sobivad ning eripäradest, milline lõpptulemus olenevalt värvitud kiust jääb.
Räägime teoorias läbi peamised värvimistehnikad nii ühevärviliste, triibuliste, säbruliste kui tähniliste lõngade värvimiseks.

Koolituse praktilises osas saab iga osaleja läbi proovida kolm värvimistehnikat:

  • Potis värvitav kirju lõng ühe värvitooniga

  • Potis värvitav lühikese üleminekuga lõng kahe erineva värvitooniga:

 

  • Kuivvärvitud ja mikrolaineahjus kuumutatud tähniline lõng – speckled yarn:

Iga osaleja saab praktilise osa katsetamiseks minilõngavihid, mis jäävad hiljem osalejale. Ilusa ilma korral saame lõngvihte kuivatada õues.
Kõik vajalikud töövahendid on kohapeal olemas, selga palume panna riided, mis ei karda määrdumist. 

Aeg: 10. juuni kell 11.00
Koolituse pikkus 4-5 tundi.
Koolitus toimub väikeses grupis (max 6 inimest).
Asukoht: Woolmint, Niidu 17, Pärnu
Hind: 39€
Registreerumine: shop@woolmint.ee
Koha koolitusel tagab ettemaksuarve õigeaegne tasumine.