Ootame kõiki huvilisi osalema SandnesGarn Balti sügistalvisel kudumismustrite konkursil. Parimatest töödest antakse oktoobris 2017 välja mustrikogumik.

Osalejatelt ootame sügistalviste kudumite, näiteks kampsunite, kinnaste, sokkide jne mustreid, mille kombineerime Norra lõngatootja SandnesGarn lõngadega. Kudumid võivad olla mõeldud lastele, naistele või meestele ning mustrid peaksid olema käepärased igal tasemel kudujatele. Oluline märksõna seekordsel konkursil on PALMIKUD. Palmikud võivad olla peamine osa mustrist, kuid neid võib kasutada ka mustrile efekti andmiseks.

Nõuded osalemiseks:

Kõik tööd palume esitada PDF failina, kus faili nimes peaks kindlasti olema mustri kirjutaja nimi. Koos mustriga ootame osalejatelt lihtsat sketši ja kirjeldust sellest, kuidas valmis kudum tema silmis välja näeb ning pilti mustri näidisest. Mustri näidisel peab nähtav olema põhiline mustri osa, kus kindlasti on esitatud palmik. Näidise kudumiseks kasutatavad lõngad ei pea olema SandnesGarni tooted, kuid kindlasti peaks lõng olema sarnase jämedusega, et lõpptulemus annaks pildi valmis kudumi mustrist ja välimusest. Osalejad võivad esitada ka mitu ideed, kuid need tuleb saata eraldi PDF failidena.
Esitatavad tööd ei tohi olla varasemalt mingil kujul avaldatud. Väljavalitud disainerid ei avalda ei osalikke ega tervet kudumit näitavaid fotosid enne mustrikogumiku ilmumist.

Tähtaeg:

Tööde esitamise tähtaeg on 15. juuni 2017 kell 12. Valituks osutunud tööde autoritega võtame ühendust kahe nädala jooksul. Lõplike mustrite ja näidiste esitamise tähtaeg on 1. august 2017.

Kontakt:

Tööd saata aadressil berit@woolmint.ee. Lisaküsimuste korral saad infot samal e-posti aadressil.

Tasu/Kompensatsioon:

Vastavalt kudumi suurusele on tasu vahemik 40–100€ ning kudumi näidiste valmistamiseks saadame ka sobivaima lõnga. Tasu makstakse välja pärast mustrikogumiku avaldamist.
Avaldamisele järgneva kuue kuu jooksul on juhendi avaldamisõigus nii eesti kui inglise keeles SandnesGarni Balti esindajal Loomeinvesteeringute OÜ’l.
6 kuud peale mustrite avalikku avaldamist on mustri autoril õigus otsustada, kuidas ta soovib mustrit edaspidi kasutada, kuid valmis kudumi näidised jäävad meile.

Näpunäiteid:

Mustri näidised ja sketšid:

Osaleja ei pea esitama pilte valmis tööst, küll aga peavad mustri näidised olema korrektsed ning fotod selged.

Lõnga valik:

Kuna tegemist on sügistalviste kudumitega, peaks mustri kirjutaja arvestama töö esitamisel soojade lõngade kasutamisega. SandnesGarni toodetest plaanime mustrite puhul kasutusse võtta Alpakka, Mini Alpakka, Peer Gynt ja Alpakka Silke ja Lun Ulli, info kõikide lõngade kohta leiad SandnesGarni kodulehelt www.sandnesgarn.no. Pane tähele, et SandnesGarni kodulehel pole välja toodud Lun Ulli toone, kuid oma olemuselt on see lõng värga sarnane Hanneliga.

Olulised märkused:

Näidiste tagastamine:

Valmis kudumite näidised jäävad meile kasutamiseks.

Pildistamine:

Kõik toodete pildid teeme meie, kui autor soovib valmis kudumist oma tarbeks pilte on tal õigus need teha enne kudumi meile saatmist.

Mustri stiil:

Ootame autoritelt ainult kudumiseks mõeldud toodete mustreid. Mustrid peavad sisaldama palmikuid.

Mustrite esitamine:

Konkursil osalemiseks võib igaüks esitada mitu mustrit, kuid kõik mustrid ja nendega kaasnevad näidised ning sketšid peavad olema esitatud eraldi PDF failidena.

Mustrifaili lõpliku kujunduse koos kudumite professionaalsete fotodega teeb SandnesGarn Balti riikide esindaja Loomeinvesteeringute OÜ. Juhendi autoril saab meie poolt toimetatud juhendi lõpliku pdf faili endale kasutamiseks pärast kuuekuulise avaldamisjärgse ooteperioodi lõppu.