Mul on käsitööga olnud kahetised suhted – mingi periood ei taha vardaig kättegi võtta, siis jälle ei jaksa kõiki ideid teoks teha. Praegu on pärast pooleaastast kudumispausi tulnud see teine etapp.

Tellisin mõni aeg tagasi natukene Lang Angora lõnga, mis juba varasemast on hea mulje jätnud ning pikalt kripeldas enne, kui Langi tellimust tehes jälle ostukorvi jõudis. Angooravillast pehmemat ja soojemat on keeruline leida, kuid talvise mütsi jaoks üksi on see natukene liiga peenikene, nii sai ta paari teise Langi väga hea lõnga, Merino 150’ga. Fotol on nendest valminud hele müts, kus Angora on valge ning Merino 150 helehalli värvi. Kumbagi lõnga läks vaja 1 kera.

Järgmisena tundus, et sama mustri jaoks sobib hästi ka SandnesGarni Lama (fotol oranž müts, kulus 2tk), mis on samuti erakordselt pehme laamavillane lõng. Ette rutates võin öelda, et selle konkreetse mustri kudumiseks sobib Lama neile, kes soovivad natukene suuremat mütsi, mis täpselt pea ümber ei hoia.
Väga ilusa tulemuse sain Malabrigo Riosest (tumesinine, 1tk) ning Lang Angelina (punane, 1tk) sobib neile, kes tahavad universiaalset peakatet, mis ei ole ka kevad- ja sügishooajaks liiga paks.
Kaks mütsi said omale ka tutid, sest mis talv see ilma tutimütsita on, eks 🙂

Kõigi näidiste soonikuosa on kootud 3mm varrastega ning põhiosa 4mm varrastega.
Müts ise on lihtne ja nobe kuduja teeb selle valmis mõne tunniga.
Juhend ise on lühikene ja lihtne 😉

Juhend

Loo 3mm varrastega üles 100 silmust ning koo 14 ringi 2×2 soonikut. Pärast soonikuosa vaheta vardad 4mm jämeduste vastu ja koo skeemi järgi müts valmis. Järelejäänud silmustest tõmba lõngaots läbi, lõpeta müts, peida otsad, soovi korral lisa tutt. Tehtud! 🙂
Skeemil on välja toodud üks mustriosa, korda seda terve mütsi ulatuses (5 korda kokku).