Kootud lambikuppel

Kes on Woolminti stuudiopoes käinud, teab ilmselt meie hiiglaslikke, 1,2m kõrgeid kootud lambikupleid, mis meie kõrges laes juba sisse astudes pilku püüavad. Lampidest on saanud selline hitt, et aeg-ajalt saame külastajatelt päringuid, kas midagi sarnast oleks ka kodutingimustesse võimalik teha.

Pisikesi kootud kattega öölampe oleme nüüdseks valmistanud omajagu. Kõige värskem neist on täna hommikul viiamse lihvi saanud fuksiaroosat värvi vari, mis kaunistab nüüd meie valentinipäevast inspireeritud vaateakent.

Lampide juures on olnud kõige keerulisem vanade kupliraamide leidmine, mis oleks piisava toestusega, et õrn kudum seal peal kenasti hoidma jääks. Taaskasutuspoodides teatakse meid juba nägupidi ja nii kui kuskilt on kuulda, et mõnda neist on saabunud värske kaup, oleme kohe nuhkimas sobivaid kupleid ja lambijalgu 🙂

Lambijalad on värvitud Annie Sloani värvidega, mille leiad samuti meie juurest. Valikus on 33 erinevat tooni ja nii pisikese töö jaoks kui seda on lambijalg, piisab väikesest purgist.
Pistikuotsad oleme lasknud kõik uute vastu vahetada, kuna vanad otsad ei sobi reeglina meie europistikutega.

Ühe ja teise materjali katsetamise järel tundub lampideks kõige sobivam lõng olevat Scheepjesi Linen Soft, mis hoiab väga kenasti vormi ja ei kogu niimoodi kuumust nagu villane. Kujutan ette, et sellest saaks ka mõnusaid voodi- ja padjakatteid ning muudki, mis koju värvi ning isetehtud hõngu annab.

Mis neid konkreetseid kupleid puudutab, siis nende mustri oleme kohandanud oma populaarsest Diamondberry mütsimustrist.